Vakuuma masāža ir viena no efektīvākajām metodēm cīņā ar cellulītu !


Eksperti cellulītu definē kā struktūras izmaiņas taukaudos. Cellulīts veidojas sakarā ar palēlinātiem vielmaiņas procesesiem.  Limfātiskā sistēma nepietiekami aktīvi savāc šūnu vielu apmaiņas procesa pārstrādes gala produktus. Arteriālā asinsrite nepietiekami apasiņo audus, tādā veidā taukšūnas nesaņem skābekli, bet skābeklis tām ir nepieciešams lai nodrošinātu tauku šūnas šķelšanos. Zemādas audos veidojas sastāvēšanās procesi, taukšūnas piebriest un āda kļūst nelīdzena un sāk līdzināties apelsīna miziņai.

cellulite.jpg
Un tagat mazliet sīkāk par to kas ir celulīts?

Pastiprināta un nevienmērīga taukaudu uzkrāšanās zemādā gurnu ārpusē, vēdera priekšējā sienā, augšdelmu aizmugurā, ko pavada, izraisa palēnināta limfas attece no ‘’kritiskajām zonām’’. Šo nevēlamo un grūti novēršamo procesu vēl vairāk pasliktina šķidruma aizture un vielmaiņas toksīnu uzkrāšanās zemādā. Tauku šūnu receptori tiek bloķēti un deponētie tauki vairs nspēj izkļūt no sava ‘’slazda’’. Zemāda ‘’sabiezē’’, āda kļūst nelīdzena, zaudē elastīgumu, un progresē uzkrītošs kosmētiskais defekts, kas atgādina ‘’apelsīna mizas’’ reljefu.
Celulīts ir mūsdienās visizplatītākais tauku vielmaiņas traucējumu veids, jo jau pēc 20 gadu vecuma sasniegšanas tas dažādās pakāpēs konstatējams vismaz 85% sieviešu. Daudzi apgalvo, ka celulīts draud tikai sievietēm ar palielinātu svaru. Tas neatbilst patiesībai – pat ļoti slaidām būtnēm var novērot celulīta depo, kurus kādu laiku veiksmīgi izdodas noslēpt. Lai gan tam sākumā ir grūti noticēt, taču patiesība ir nežēlīga – ar gadiem stāvoklis kļūs tikai sliktāks. Cīņa ar celulītu nav atliekama uz vēlāku laiku! 

Kādi faktori veicina celulīta rašanos?

Visbiežāk celulīts veidojas, ja ir nepietiekama fiziskā slodze. Tādejādi netiek nodrošināta pietiekama asinsrites un limfas attece, kas nodrošina vielmaiņas galaproduktu izvadīšanu no organisma. Lieliski, ja atliek laiks un iespējas sporta zāles apmeklējumam, bet ja šādas iespējas nepastāv, tad vajadzētu izvēlēties pastaigas svaigā gaisā, izvēlēties kāpt pa kāpnēm, nevis braukt ar liftu, tāpat arī iet ar kājām dažas pieturas, nevis braukt ar sabiedrisko transportu.

Celulīta veidošanos veicina neveselīga pārtika un nepietiekama ūdens dzeršana ikdienā. Neveselīga pārtika ir viens no iemesliem, kādēļ celulīts rodas gados jaunām sievietēm. Pusaudžu vecumā priekšroka tiek dota dažādām neveselīgām uzkodām, našķiem, saldinātiem, gāzētiem dzērieniem. Pastāv uzskats, ka modificētā pārtika negatīvi ietekmē cilvēka organismu un veicina arī celulīta veidošanos.

Celulīta veidošanos veicina arī nepietiekošs šķidruma patēriņš. Dienā nepieciešams uzņemt 1,5 – 2,5 l šķidruma (vislabāk ūdeni), ņemot vērā katra cilvēka organisma īpatnības un veselības stāvokli.

Celulīta veidošanos veicina arī fizioloģiskas deformācijas muguras lejas daļas, tas ir iegurņa un jostas rajonā.

Anti Cellulīta pašmasāžas iespējas:

·       Aktivizē asinsriti un limfas atteci. 

·       Stimulē mazo asinsrites kapilāru tīklu, normalizē asins piegādi audiem. Līdz ar to šūnas saņem pastiprināti skābekli, kas nepieciešams taukšūnu šķelšanās ķīmiskajam procesam. 

·       Organismā uzlabojas vielmaiņa, sākas atjaunošanās procesi un mazinās tauku uzkrājumi.

·       Vakuuma masāža spēj nokļūt un veikt uzlabojumus audu visdziļākajos slāņos.

 cellulitis.jpgVakuuma masāža ir fizioloģiski draudzīga, pilnīgi nekaitīga un universāla terapija organisma atjaunošanās un profilaksei.

Vakuuma bankas var lietot statiskai un kinētiskai masāžai. Kinētiskai masāžai tās ir īpaši ērtas, jo pašas vakuma bankas balons ir izgatavots no mīksta piemērota materiāla un masāžas laikā nenogurdina roku. 

Vakuuma masāžas laikā uzlabojas vielmaiņas procesi audos un izvadās no ādas toksīni. Palielinās izturība pret temperatūras maiņām, uzlabojas muskuļu funkcijas, paaugstinās ādas tonuss un elastība.